Від ідеї до огранізації мапи аеродромів України.

➡️ Спочатку була ідея зробити просту Мапу аеродромів України. Ця ідея сподобалася Володимиру Павлюкевичу і він взявся за роботу. Потім виникли ідеї розміщувати на цій мапі фотографії та посилання на відео Youtube. У результаті повинна була вийти мапа зручна для отримання даних про аеродроми, фото і відео польотів. Політавши трохи біля Харкова, ми прийшли до ідеї, що потрібно завантажити дані аеродрому прямо в Garmin. Зараз кожен пілот може отримати в навігаційній програмі дані від одного до всіх аеродромів в файлі формату gpx і далі внести ці аеродроми прямо в навігатор.

➡️ Як зараз організована робота з мапою? Ця мапа тримається на пілотах, які беруть участь в її підтримці та самостійно додають інформацію по аеродромах. Володимир Павлюкевич є головним програмістом і головним адміністратором сайту, який продовжує працювати над цим проектом.

➡️ На превеликий жаль в Україні немає безкоштовного доступу до будь якої корисної інформації для пілотів, в тому числі і аеронавігаційної інформації (AIP Ukraine). Ми сподіваємося, що Державна Авіаційна служба України, Державне підприємство обслуговування повітряного руху України надаватимуть дані для наповнення мапи на безкоштовній основі.)

➡️ Минулий 2018 рік приніс нам ряд сюрпризів у вигляді NOTAMів. Знайти ці NOTAMи без мапи виявилося не дуже просто. В результаті виникла ідея візуалізувати NOTAMи. Виявилося, що українські NOTAMи простіше отримати з США, ніж з Україні, що і було реалізовано Володимиром. Потім стало зрозуміло, що потрібно навчитися будувати маршрути прямо на мапі і копіювати маршрут в skyvector, а далі в Garmin Pilot, Dynon, GPX file або в FPL.

Всі дані вносяться по кожному аеродрому пілотами.

Залишити відповідь